YAZ VE KIŞ AYLARINA GÖRE ŞAL SEÇİMİ

Günümüzde tesettür kullanan kadınlar için çok farklı çeşitte tesettür modelleri bulunmaktadır. Özellikle mevsimler ve bu mevsimlere göre takılan şal seçimleri olduğunda bilinmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Kış aylarında sıcak tutan kalın şal kombinleri kullanılmalıdır ve daha çok koyu renkte şallar seçilmelidir. Yaz aylarında ise daha çok terletmeyecek, rahat bir şekilde kullanılabilecek şal modelleri seçilmelidir. Aynı zamanda şık ve renkli şallara yönelmek daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. 

Kışlık şal kullanım örnekleri

Tesettür modasının gün geçtikçe daha çok ilerlemesiyle artık kadınların, mevsimlere göre daha fazla şal seçiminde alternatifleri bulunmaktadır.  Kışın yapılan şal seçiminde, soğuktan ve rüzgârdan korunmak dışında, şıklıkta önemlidir. Özellikle şal seçerken şalın kalınlığı, dokusu, bağlama şeklini de etkilemektedir. Bu nedenle yapmak istediğimiz şal modeline göre seçim yapılmalıdır. Kışın kıyafet seçimlerin de daha çok sıcak ve koyu renkler kullanılır, seçeceğimiz şalı da bu renk tonlarına göre seçmemiz daha şık bir görünüm kazanmamıza yardımcı olur.

Yazlık Şal Kullanım örnekleri

Havaların diğer mevsimlere göre daha sıcak olmasıyla ve yazın tadını daha çok alabilmek için şal seçiminde daha çok açık renkli şallar tercih edilmelidir. Renk seçimi yaparken özellikle tek renk seçimine önem verilmelidir ve ince kumaşlar tercih edilmelidir. Örnek verilecek olursak birden fazla rengin bir arada olduğu bir kıyafet seçimi yapıldığında, en açık renge göre şal tercihi yapılmalıdır.

Translate »