Yüzünüze göre şal modeli belirleme

Kadınlar, şal seçimi yaparken gerek rengine gerekse de modeline oldukça önem verirler, peki, kadınların şal seçimi yaparken gösterttikleri özeni, şalı bağlarken de gösteriyorlar mı? Hangi yüz tipine hangi şal bağlama modeli olur sizce? Bu sorunun cevabını kaçımız biliyor peki? O halde, bilmeyenler yazımızı dikkatlice takip edebilir. İşte şal bağlama teknikleri…

Yuvarlak yüz

Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin yanakları diğer yüz tiplerine göre daha dolgun bir şekilde görünmektedir. Bu durumda onları kilolu göstermektedir. O yüzden kişiler, bu dolgun görüntüden oldukça şikâyetçidirler. Yuvarlak yüz tipine sahip olan kişiler, şallarını bağlarken yüzlerini daha uzun göstermelidirler. Şalın altına taktıkları bone, saçın başlangıç noktasını baz alarak bağlanmalıdır. Yani bonenin geride olması oldukça önemlidir.

Üçgen Yüz

Üçgen yüze sahip olan kadınların alın bölgesi dar, hem yanak em de çene bölümleri geniştir. Bu kişiler, şallarını bağlarken alın ve çene kısmını geniş bir şekilde göstermelidirler. Bu amaca uygun olarak bone tarzı şalları satın alabilirler ve gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Oval Yüz

 Oval yüze sahip olan kadınların elmacık kemikleri de son derece belirgin bir şekilde görünmektedir. Oval yüze sahip olanların, oldukça ideal bir yüz şekline sahip olduklarını da belirtmek isteriz. Bu yüz tipi,  takılmak istenen şala da son derece uygundur. Bu yüz şekline sahip olan kadınların, istedikleri şal modelini de kolaylıkla takabilirler.

Kare Yüz

 Kare yüz tipi en nadir görünen yüz tiplerinden biridir.  Bu yüz şekline sahip olan kişiler şallarını takarken bazı önemli hususlara dikkat etmelidir. Bu kişilerin sivri yüz hatları vardır. Dolayısıyla da sivri olan yüz hatlarını gizlemeleri gerekmektedir.  Bundan dolayı da, kare yüz şekline sahip olan kişiler, şal takarken özellikle çene bölümünün bol şekilde olmasına dikkat etmelidir. O bölge, sıkı bir şekilde iğnelendiğinde kişinin yüz hatları oldukça keskin gözükecektir. Bol şekilde bağlandığında, yüz hatlarının daha oval olması sağlanacaktır.

 Ters Üçgen Yüz

Ters üçgen yüze sahip olan kişilerin alınları geniştir. Eğer bu kişiler, bonelerini göstermezlerse yüzleri olduğundan daha uzun görünür. Bu nedenden dolayı mutlaka şalın altından bonenin görünmesi gerekmektedir.  Bu yüz şekline sahip olan kişiler, şallarını kesinlikle alınlarına bitişik bir şekilde bağlamamalıdır. Bununla birlikte, şalın ön kısmı geriden bağlanmamalıdır. Şalın ön kısmı önden yapılırsa, çene kısmının sivri oluşunu engelleyebilirler.

Dikdörtgen yüz Dikdörtgen yüzün bir diğer ismi de uzun yüzdür. Bu yüz tipine sahip olan kadınların, yüzlerinin daha oval görünmesi için, şallarının altına taktıkları boneyi göstermelidir. Böylece uzun olan yüz şekli, bu sayede daha yuvarlak bir görünüm kazanacaktır. Ayrıca, şalın sıkı bir şekilde bağlanmaması da gerekmektedir. Şalın mümkün olduğunca bol bağlanması gerekir.  Bununla birlikte bone aşağıdan bağlanmamalı, şala iğne sıkı bir şekilde takılmamalıdır.

Translate »